×
Dzisiaj jest Sobota, 22 Lutego 2020 roku.

Mieczysław Nowicki gwiazdą V Rajdu Kaszubskiej Marszruty


Dodane: 2019-08-24

Gwiazdą tegorocznej edycji Rajdu Kaszubskiej Marszruty był słynny kolarz Mieczysław Nowicki. Wraz z ok. 200 kolarzami obojga płci i w każdym wieku po godzinie 10 wyruszył z chojnickiego Starego Rynku.

Tradycyjnie przed startem jego bogatą biografię sportową przedstawił komandor Rajdu Andrzej Beger. Uzupełnił ją o fakt zdobycia, jako jedyny w historii polski kolarz, dwóch medali na tych samych igrzyskach olimpijskich (drużynowo i indywidualnie Montreal 1976), sam Mieczysław Nowicki. Wręczył on Staroście Markowi Szczepańskiemu album fotograficzny o niedawno zmarłej Irenie Szewińskiej z autografem jego autora, męża p.Ireny - Janusza Szewińskiego; oraz znaczek do przypięcia wydany na stulecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jak przekazał nam przed startem prezes Promocji Regionu, jeden z organizatorów, Roman Guzelak, w Rajdzie łącznie wzięło udział ok. 300 mieszkańców i turystów. Jego meta była w Parku 1000-lecia.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.