×
Dzisiaj jest Wtorek, 28 Stycznia 2020 roku.

Dlaczego w Człuchowie 30 minut, a w Chojnicach 10 dni czekania?


Dodane: 2019-09-07

Podczas wtorkowej (3.09) konferencji prasowej Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego Dariusz Kępa z Radia Gdańsk próbował dowiedzieć się, dlaczego w chojnickim Wydziale Komunikacji czeka się na załatwienie sprawy rejestracji auta 10 dni, gdy on w Człuchowie czekał tylko 30 minut, będąc szóstym w tamtejszej kolejce.

Nie potrzebował wcześniejszej rejestracji. Raczej nie został przekonany tłumaczeniami Starosty, że w Chojnicach mają urzędnicy więcej pracy, gdyż jesteśmy większym powiatem, mamy większą ilość m.in. komisów samochodowych i firm importujących używane auta.

Dziennikarz przerwał Staroście odpowiedź na wcześniejsze pytanie dziennikarki Gazety Pomorskiej Anny Klaman. Interesowało ją, kiedy zostanie uruchomione płatne parkowanie przy gmachach Starostwa i Urzędu Gminy. Okazało się, że nadal trwają negocjacje pomiędzy zainteresowanymi samorządami. Jest pewna szansa, że za miesiąc zostanie ogłoszony w końcu przetarg na wykonawcę systemu płatnego parkowania.

Miniaturką video jest zdjęcie D.Kępy i M.Szczepańskiego z konferencji prasowej wykonane przez pracownika Starostwa.

Aktualizacja z 11.09.2019 - Kilka dni temu wysłaliśmy do Starostwa Powiatowego w Człuchowie kilka pytań dotyczących funkcjonowania tamtejszego Wydziału Komunikacji. Nasunęły się nam po niniejszym artykule. Z odpowiedzi otrzymanych od Starosty Człuchowskiego Aleksandra Gappy wynika m.in., że tamtejsze gminy nie wnioskowały o wydziały zamiejscowe; Wydział nie posiada systemu kolejkowego; petenci są załatwiani na bieżąco; czeka się od 5 do 30 minut, wyjątkowo 2 godziny; 5 stanowisk komputerowych obsługuje 5 pracowników, mają do pomocy 2 osoby; w 2019 ci pracownicy załatwiali średnio miesięcznie 1572 sprawy. Dziś wysłaliśmy do chojnickiego Wydziału Komunikacji prośbę o podobne informacje. Opublikujemy je niezwłocznie po ich otrzymaniu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.