×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Lutego 2020 roku.

Chònice i Chojnice na tablicach wjazdowych do miasta?


Dodane: 2019-09-10

Stowarzyszenie Kaszubska Jednota złożyła niedawno w chojnickim ratuszu wniosek, by nazwa miasta na tablicach wjazdowych była po polsku i kaszubsku. Burmistrz Arseniusz Finster jest za zorganizowaniem w tej sprawie ankiety wśród mieszkańców.

Podczas wczorajszej (9.09.2019) konferencji prasowej w UM wspomniany wniosek przedstawił wiceburmistrz Adam Kopczyński. Zaznaczył, że podczas niedawnego Spisu Powszechnego znikomy odsetek chojniczan wybrał opcję "narodowość kaszubska". Poinformował też, że w wypadku sfinalizowania tego pomysłu, koszt ewentualnej wymiany tablic pokryje budżet państwa. Natomiast burmistrz Arseniusz Finster dodał, że wskazane byłoby zbadanie opinii mieszkańców na ten temat poprzez badanie opinii publicznej w formie ankiet.

Na miniaturce video zdjęcie z UM Brusy z roku 2011, kiedy to uroczyście odsłaniano dwujęzyczne tablice z nazwą miasta.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.