×
Dzisiaj jest Środa, 01 Kwietnia 2020 roku.

Problem gawronów zdominował konsultacje ws. Wzgórza Ewangelickiego


Dodane: 2019-09-13

W środę 11.09 odbyły się kolejne konsultacje ws. projektu rewitalizacji parku Wzgórze Ewangelickie. Wzięli w niej udział radni z komisji Komunalnej oraz Ochrony Środowiska, ratuszowi urzędnicy, burmistrz Arseniusz Finster, zainteresowani mieszkańcy oraz przedstawiciel firmy projektowej Mariusz Naumienko.

Wprowadzenie do dyskusji (od 1.30) dokonał burmistrz, który zreferował dotychczasowe konsultacje, pisma od mieszkańców i pastora Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Bydgoszczy. Następnie projektant (od 5.15) przedstawił historię miejsca, które do 1945 było cmentarzem ewangelickim; zarys aktualnej koncepcji; co zmieniło się w porównaniu z pierwszą wersją projektu. Znika siłownia, dochodzi biblioteka plenerowa, tablice wystawowe z pracami powstałymi w ChCK, zwiększa się ilość ławek. Poza tym w parku m.in. będą tablice z informacją o b.cmentarzu, stoły szachowe, będzie Wi-Fi i biblioteka plenerowa.

W dyskusji (od 12.35), momentami b.gorącej, padały słowa, że to jest nadal cmentarz; że nie powinien tam być plac zabaw i biblioteka plenerowa, w zamian można ustawić wystawę rzeźb. Powiatowy radny Jacek Klajna postulował usunięcie konarów z gniazdami gawronów nad ławkami i placem zabaw. Wywołał tymi uwagami temat uciążliwych "mieszkańców" parku, czyli gawronów.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w Portalu Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.