×
Dzisiaj jest , 31 Maja 2020 roku.

Koncert taneczny w Swornegaciach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa


Dodane: 2019-09-15

W niedzielne (15.09) popołudnie w sali Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach odbył się koncert taneczny w ramach projektu o wyjątkowo długim tytule: "Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności".

Koncert odbył się podczas ogólnopolskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas niego wystąpił zespól folklorystyczny Krebane z Brus.  Na program ponad 1,5 godzinnego widowiska tanecznego, złożyły się tańce narodowe, jak Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek i Kujawiak, oraz ludowe tańce kaszubskie, takie jak Kosyder, Ryz Dwa, Maruszka, czy Dżek. Solowe występy miała też kapela zespołu Krebane. Pomiędzy nimi niezmordowany Wojciech Chylewski opowiadał o genezie tańców i pieśni, narodowych i kaszubskich.

Koncert został sfinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.