×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Lutego 2020 roku.

Opłaty w żłobku powiązane z minimalną krajową


Dodane: 2019-09-25

Podczas poniedziałkowej (23.09) sesji RM Chojnic radni przyjęli projekt uchwały ws. nowego systemu opłat w jedynym miejskim żłobku przy ul. Młodzieżowej.

Wniosek burmistrza Arseniusza Finstera poparło 15 rajców, od głosu wstrzymało się 5 członków klubu PiS. Od momentu wejścia w życie uchwały opłata stała, która od 12/2007 wynosi 207 zł miesięcznie za jedno dziecko, będzie wynosić 15% minimalnego wynagrodzenia miesięcznego, czyli na 337 zł. Także odpłatność za wyżywienie została powiązana z tym wskaźnikiem. Ilość dni roboczych w danym miesiącu będzie przemnożona przez stawkę dzienną wynoszącą do 0,5% wynagrodzenia minimalnego miesięcznego, czyli z ok. 110 zł na maksimum 247 zł.

W artykule zawarliśmy całość dyskusji w wersji audio (z zapisu transmisji umieszczonej na stronie UM Chojnice) nad w/w projektem uchwały.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.