Wspominamy Noc w Bibliotece z 2019 roku

Dodane: 2020-04-25

Dziś (25.04.2020) miała się odbyć VII edycja "Nocy w bibliotece". Z powodu epidemii została przeniesiona na jesień br. W związku z tym przypominamy naszą relację z ubiegłorocznego wydania.

W sobotni (5.10) wieczór po raz szósty w Chojnicach, a po raz piąty w Polsce, odbyła się Noc w Bibliotece. Jej hasło, to „Biblioteka liter”.

Podczas czterogodzinnej imprezy działo się w każdym oddziale Biblioteki, w tym i w salce konferencyjnej Wszechnicy. Tam zostało przeprowadzone Dyktando o Pióro Bibliotekarza. Nad jego przebiegiem czuwała komisja w składzie: Anna Lipińska, Alina Pelowska, Natalia Grabowska i Weronika Sadowska. Wzięło w nim udział 8 odważnych. Pierwsze miejsce zajęła Dorota Kania, drugie Karolina Knitter, a trzecie Jerzy Erdman, właściciel Chojnice TV.

Z kamerą byliśmy od 18.00 do 19.00. W tym czasie nagraliśmy migawki z: Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci, gdzie trwało spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – miłośniczką liter, twórczynią opowiastek i rymowanek; w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej, gdzie instruktorka ChCK Elżbieta Jakubowska przeprowadziła warsztaty pn. „Jak się robi papier czerpany”; w Czytelni, w której na inaugurację Nocy w Bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. „Książki, książeczki ciekawe są” oraz występ Dariusza Gancewskiego z zespołem, autorem śpiewanych humoresek.

Tagi: