Drzewa przy drodze do Lichnów czekają na wyrok, przy Towarowej na opinię

Dodane: 2019-10-22

Podczas dzisiejszej (22.10) konferencji prasowej Chojnice TV zapytało Starostę Marka Szczepańskiego o los drzew jeszcze rosnących przy drodze do Lichnów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Starosta wystąpił o sporządzenie opinii dendrologicznej ws. stanu drzew przy ul. Towarowej.

Starostwo Powiatowe wystąpiło do Urzędu Gminy o zgodę na wycinkę 48 drzew przy drodze z Chojnic do Lichnów, gdyż w przyszłym roku będzie poszerzana do 6 m. Jednak UG Chojnice zwróciło się, mimo przekazania we wniosku stosownej dokumentacji fotograficznej, o dokładniejsze uzasadnienie wniosku. Aktualnie pracownicy Starostwa wykonują inwentaryzację. Ostateczna decyzja UG ma być znana za tydzień.

Natomiast po otrzymaniu z UM Chojnice zdjęć 2 drzew wyciętych podczas miejskiej inwestycji przy ul. Towarowej, Starosta Marek Szczepański zdecydował o sporządzenie, mimo rezygnacji z tego planu przez Burmistrza Arseniusza Finstera, opinii dendrologicznej drzew przy ul. Towarowej.

Na miniaturce video zdjęcie z 06/2019 protestu członków Stowarzyszenia Alarm dla Klimatu w obronie drzew przy ul. Towarowej.

Tagi: