W RM Czersk ograniczono statutowo długość dyskusji radnych

Dodane: 2019-11-01

Podczas XIII sesji (29.10.2019) Rady Gminy Czersk w powiecie chojnickim przyjęto nowelizację jej Statutu. Zgodnie z nim każdy radny może w każdym z punktów porządku obrad zabrać głos tylko raz.

Powtórnie w danym punkcie tylko w celu złożenia sprostowania, wyjaśnienia lub zadania pytania. Opozycyjny klub radnych "Blisko Waszych Spraw" złożył wniosek o zmianę tego zapisu, ale został odrzucony - 8 za, 13 przeciw. Uchwała został przyjęta 13 głosami za, 8 głosów było przeciw.

W relacji z sesji umieszczonej 30.10.2019 na stronie UM Czersk tyle napisano o dyskusji trwającej prawie 50 minut: "Za nami kolejna sesja Rady Miejskiej w Czersku. Radni dyskutowali między innymi o statutach gminy i jednostek pomocniczych oraz nadali nazwę skwerowi w Czersku. Sesja zaczęła się od uchwał zmieniających statuty gminy i jednostek pomocniczych."

Biuletyn sesyjny do pobrania z tego miejsca.

W artykule wykorzystano fragment zapisu transmisji realizowanej przez UM Czersk obejmujący całość dyskusji nad wspomnianym punktem porządku obrad. Miniaturką video jest screen z najbardziej krytykowanym punktem Statutu. 

Tagi: