Modernizacja systemu kanalizacji deszczowej minęła półmetek

Dodane: 2019-11-26

W poniedziałek (25.11) przedstawiciele lokalnych mediów oraz dwóch radnych (Antoni Szlanga i Stanisław Kowalik) mieli okazję obejrzeć zaawansowanie prac przy modernizacji i rozbudowie miejskiego systemu kanalizacji deszczowej.

Łączny koszt tej inwestycji, gdyż są rozstrzygnięte wszystkie przetargi, to ponad 80 mln zł. To ok. 30% więcej od kosztorysów inwestorskich. Koniec robót ma nastąpić w 2022 roku.

Swoista wycieczka w towarzystwie dyrektora Wydziału Inwestycji Jacka Domozycha oraz Jana Burglina, rozpoczęła się opodal miejskiej oczyszczalni, gdzie przy ujściu Strugi Jarcewskiej wykonano pierwsze prace na tej inwestycji. Polegały one na jej uregulowaniu i umocnieniu brzegów. Kolejny przystanek, to okolice przepompowni ścieków przy ul. Zielonej. Tam obejrzeliśmy przygotowania do zakrycia Strugi na odcinku od Urzędu Skarbowego do ul. Zielonej. Tam Jacek Domozych zapewnił, że zaplanowana na 2020 rok operacja wymiany mostku w ciągu ul. Zielonej spowoduje jedynie dwutygodniowe zamknięcie ruchu na niej. Kolejne etapy objazdu, to będące w budowie zbiorniki retencyjne w okolicach osiedla Asnyka, ul. Człuchowskiej i Al. MBFatimskiej.

Tagi: