Chojniczanie z 1937 ponownie odkryci

Dodane: 2019-12-11

Dziś (11.12) w sali obrad RM odbyła się promocja nietypowego wydawnictwa - reprintu "Książki adresowej Miasta Chojnice". Inicjatorem jej wydania jest Przemysław Zientkowski z UM Chojnice.

On także poprowadził promocję tegoż wydawnictwa, przedstawił historię wydania tego białego kruka. Więcej informacji o kulisach  wydania oryginału księgi w 1937 podał zebranym Jacek Klajna.

Słowo wstępne do współczesnego wydania napisał Robert Wajlonis, Sekretarz Miasta Chojnice. Tak zachęca do zapoznania się z reprintem: "Życząc miłej lektury, żywię nadzieję, iż sprawi Wam, Drodzy Czytelnicy, dużą satysfakcję czerpanie wiedzy o świecie i ludziach sprzed ośmiu dekad, pokaże Wam, iż miasto w którym żyjemy, to tożsame miejsce i ci sami ludzie, tyle że w następnym pokoleniu."

W czasie dyskusji Jerzy Erdman z Chojnice TV wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ukaże się reprint planu miasta Chojnice, który ukazał się jako ostatni przed wybuchem II wojny światowej.

Wydawnictwo ukazało się w nakładzie 150 egzemplarzy. Jest do nabycia za 30 zł w siedzibie Promocji Regionu przy Starym Rynku.

Tagi: