System miejskiego roweru ma ruszyć na wiosnę 2021

Dodane: 2020-01-22

Włodarze Chojnic, Człuchowa oraz gmin Chojnice i Człuchów chcą wspólnie budować system miejskiego roweru. Skłaniają się do rozwiązania polegającego na wyłonieniu firmy, która będzie go obsługiwać.

Jak przekazał podczas poniedziałkowej (20.01) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, w projekcie tzw. węzła integracyjnego główna stacja w Chojnicach miała znaleźć się przy budynku dworca kolejowego, ale pracy przy nim mają zakończyć się w 2022 roku, dlatego powstanie na wiosnę 2021 przy nowym dworcu autobusowym. W naszym mieście projekt przewiduje jeszcze cztery stacje. Dwie mają powstać w mieście Człuchów, kolejne w gminach Chojnice i Człuchów. W związku z tym, że samorządy nie będą kupować rowerów i prowadzić system wypożyczania rowerów, zaplanowane w budżecie inwestycji środki (480 tys. zł oraz 100 tys. zł) Chojnice i Człuchów wykorzystają na inne cele związane z węzłami integracyjnymi. W Chojnicach zostanie ustawione na początku funkcjonowania systemu 50 rowerów - konwencjonalnych i ze wspomaganiem elektrycznym.

Zdjęcie w miniaturce video powstało w grudniu 2018 podczas prezentacji projektu systemu miejskich rowerów przygotowanego przez jedną z firm.

Tagi: