Starostwo chce podnieść bezpieczeństwo rowerzystów na Kaszubskiej Marszrucie

Dodane: 2020-02-19

Jeden z wniosków o dofinansowanie do inwestycji, który złożyło chojnickie Starostwo Powiatowe, dotyczy poprawy bezpieczeństwa korzystających z Kaszubskiej Marszruty.

Dzięki niemu będą oświetlone i lepiej oznakowane przejazdy z jednej strony szosy na drugą. Na miniaturce video zdjęcie (artykuł o uwagach pochodzi z 2013 roku) ze strony Wspólnej Ziemi w Starym Młynie, gdzie za zakrętem za wyjazdem z Charzyków trasa przeskakuje na drugą stronę. Kilka razy to się dzieje w Małych Swornegaciach. Trzymamy kciuki, by wniosek przeszedł. 

Ponadto Starosta Chojnicki Marek Szczepański podczas wtorkowej (18.02) konferencji prasowej przekazał informacje o pozostałych działaniach dotyczących inwestycji. Został wyłoniony wykonawca remontu muzealnego Domu Szewskiego. Na przetarg ws. rozbudowy Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach wpłynęło 5 ofert. Część z nich jest w kwocie zarezerwowanych środków. Została podpisana umowa z wykonawcą modernizacji drogi Chojnice - Ogorzeliny. Wyłoniono firmę, która będzie kosić trawę i chwasty przy drogach powiatowych oraz ścieżkach rowerowych.

Tagi: