Trzy km DW 212 wspólnie wyremontują Województwo i trzy lokalne samorządy

Dodane: 2020-03-16

W piątek trzynastego marca przedstawiciele Miasta Chojnice, Gminy Chojnice, Powiatu Chojnickiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego podpisali uroczyście porozumienie o wspólnym finansowaniu modernizacji 3 (słownie - TRZECH) kilometrów drogi wojewódzkiej nr 212 z Chojnic do Bytowa. Miało to miejsce w UG Chojnice.

Ten odcinek rozpocznie się przy skrzyżowaniu DW 212 z drogą do Charzyków (z sygnalizacją świetlną), zakończy przy miejscowości Wolność. Zgodnie z tą umową Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice i Gmina Wiejska Chojnice sfinansują w całości wykonanie dokumentacji projektowej. Sfinansowanie kosztu budowy mają pokryć w 50% samorządy Powiatu Chojnickiego, Gminy Miejskiej Chojnice i Gminy Chojnice (po 1/3 tejże części), w 50% Województwo Pomorskie. Powstaną nowe skrzyżowania, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenia i odwodnienia drogi. Szacunkowa wartość dokumentacji, to ok. 390 tys. zł. Samorządowcy mają nadzieję, że realizacja inwestycji rozpocznie się w 2022 r.

Nasza relacja audio zawiera wypowiedzi  sygnatariuszy porozumienia (wicemarszałek Leszek Bonna, burmistrz Arseniusz Finster, starosta Marek Szczepański oraz wójt Zbigniew Szczepański), które były przed podpisaniem porozumienia. Nagranie audio i zdjęcia otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

Tagi: