LO i Technikum im. Bieszka zwycięzcami w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie

Dodane: 2020-05-04

LO im. Filomatów Chojnickich i Technikum im St. Bieszka są zwycięzcami w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Poinformował o tym w telekonferencji prasowej z 28.04.2020 Starosta Chojnicki Marek Szczepański.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Oceniano m.in. udział w projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OSE; wdrożenie programu mLegitymacja szkolna; uczestnictwo nauczycieli w projekcie #OSEHero. Obie szkoły otrzymały po zestawie 16 laptopów Dell wraz z oprogramowaniem, punkt dostępu do internetu oraz specjalną szafę (na miniaturce video zdjęcie z www LO) pozwalającą przechowywać i ładować urządzenia.

W tej części naszej relacji z telekonferencji ponadto: o uzgodnieniach Starosty z dyrektorami szkół ws. przekazywania świadectw absolwentom;  Starostwo jest pierwszym samorządem w powiecie, który otrzymał grant na 100 tys. zł na zakup 40 laptopów; dyrektorzy mogą zadysponować swym uczniom do domów 380 tabletów wcześniej zakupionych; Powiat zakupił za 31 tys. zł 3 szt. drukarek 3 D, które są używane do produkcji części do przyłbic; niewykorzystana część środków z projektów unijnych (300 tys. zł) będzie przesunięta na zakup wyposażenia dla szkół.

Tagi: