Starosta Marek Szczepański o długich kolejkach do szpitalnej rejestracji

Dodane: 2020-09-18

Po tym, jak media społecznościowe obiegł filmik nakręcony przez mieszkankę Chojnic stojącą we wtorek 15.09 w b.długiej kolejce do szpitalnej rejestracji, poprosiliśmy Starostę Chojnickiego Marka Szczepańskiego o komentarz do tej sytuacji, jak i o przekazanie odpowiedzi na nasze pytanie w tej samej sprawie, które zadaliśmy na konferencji prasowej w dniu 26.05.2020. Oto treść wyjaśnień Starosty:

"Zmiana systemu, to nie jest zadanie, które można zorganizować w ciągu jednego dnia. Rozmawiałem już z dyrektorem Maciejem Polasikiem na ten temat i wypracowaliśmy nowe rozwiązania. Dyrektor planuje zmianę systemu komputerowego nie tylko w rejestracji, ale na większą skalę. Ponadto do dyspozycji pacjentów mają być cztery okienka rejestracyjne, a numerek będzie wydawany podczas jednej rejestracji. Dyrektor Polasik rozważa możliwość zatrudnienia kolejnej osoby do obsługi. Sytuacja, jaka miała miejsce we wtorek, nie jest codziennością. Doszło do awarii systemu i stąd taka kolejka."

Podczas wtorkowej (26.05.2020) konferencji prasowej Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego Chojnice TV przedstawiło pomysł na radykalne skrócenie kolejek do rejestracji do szpitalnych poradni specjalistycznych. Jerzy Erdman z Chojnice TV w kwietniu i maju br. korzystał z usług jednej ze wspomnianych poradni. Podczas drugiej wizyty w połowie maja z powodu kolejki kończącej się w pobliżu holu z windami zrezygnował z wizyty. W związku z tym podczas konferencji poprosiliśmy Starostę, który jest także Przewodniczącym Rady Społecznej chojnickiego szpitala, by przekonał kierownictwo tej placówki medycznej do rezygnacji z obowiązku meldowania się w dniu wcześniej wyznaczonej wizyty przed także ustaloną przy rejestracji porą dnia. Uważamy, że stanie w kolejce do szpitalnej rejestracji powinno mieć miejsce TYLKO przy wizycie ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. W przeddzień wyznaczonego terminu, jak to bywa w niektórych przychodniach poza Chojnicami, Rejestracja wysłałaby maila lub SMS-a do pacjenta z przypomnieniem i obowiązkiem wysłania tą samą drogą potwierdzenia odbioru i zamiaru skorzystania z usług szpitalnej przychodni. Marek Szczepański uważa nasze uwagi i wniosek za wart wdrożenia i obiecał przeprowadzenie rozmowy na ten temat z dyrekcją szpitala. O jej efektach poinformujemy.

Tagi: