Ulica Zielona będzie zamknięta od 15 czerwca na około 2 tygodnie

Dodane: 2020-06-08

Ulica Zielona będzie zamknięta od 15 czerwca na maksimum 2 tygodnie. Tak zapowiedział dyrektor Jacek Domozych w czasie przedstawiania sprawozdania z realizacji miejskich inwestycji.

Przedstawił je podczas piątkowej (5.06) konferencji prasowej w ratuszu. Zamknięcie ul. Zielonej jest spowodowane realizacją jednego z etapów modernizacji sieci kanalizacji deszczowej. Zostanie rozebrany mostek nad Strugą Jarcewską, zostaną ułożone odpowiedniego rozmiaru rury, po czym zostaną one zasypane. Przed 15 czerwca ma być przejezdna na całej długości w obydwu kierunkach Aleja Brzozowa, także w miejscu realizacji lewoskrętu do marketu przy tej ulicy.

Ponadto dyrektor Domozych poinformował o: na os. Kolejarz rozpoczął się przedostatni etap asfaltowania ulic, które "ucierpiały" podczas prac przy "deszczówce"; jest gotowy kolektor deszczowy od ul. Prochowej do Goedtkego; w 2020 będzie remontowana ul. Subisława; kończą się prace na ciągach pieszo - rowerowych na ulicach Piłsudskiego, Dworcowej, Towarowej, Brzozowej; finiszują roboty w świetlicy osiedlowej przy ul. Dworcowej; zgodnie z harmonogramem trwa budowa ulic Czereśniowej i Winogronowej; być może przebudowa ul. Gdańskiej do granicy miasta zakończy się w 2022 (zamiast w 2023), by oddać do użytku ten odcinek razem z Gminą Chojnice; wkrótce będzie gotowy projekt ul. Rzepakowej; niedługo zostanie ogłoszony przetarg na projekt modernizacji ul. Igielskiej na odcinku do granicy miasta.

Tagi: