Ile biletów na mecz Chojniczanka - Widzew w 1981 rozeszło się w przedsprzedaży?

Dodane: 2020-06-20

W VII etapie historycznego konkursu sportowego pt. Retro Liga, który jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, jedno z dwóch pytań dotyczy wielkich sukcesów chojniczan grających w MZKS Chojniczanka Chojnice. Rzecz dotyczy meczu z 1981 roku w 1/16 Pucharu Polski z ówczesnym Mistrzem Polski Widzewem Łódź. 

W 1981 zwycięstwo z drugoligowym Stoczniowcem Gdańsk otworzyło Chojniczance drogę do 1/16 Pucharu Polski. W IV rundzie rywalem piłkarzy z Chojnic był Gryf Słupsk, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Olimpię Poznań. Chojniczanie gładko pokonali pewnych siebie piłkarzy ze Słupska. Zwycięstwo zapewniły gole Kuczkowskiego i Słomińskiego.

W 1/16 Pucharu Polski rywalem Chojniczanki był mistrz Polski Widzew Łódź. Komplet publiczności, ogromne zainteresowanie w regionie oraz emocjonujący pojedynek. Pamiętny mecz z „Widzewem” Łódź zakończył się porażką 1:2. Skład Chojniczanki: Baran, Laskowski, Wardyn, Ryszard Synoradzki (od 81 minuty Tadeusz Urbański), Briegman, Adamczyk, Fabich, Jan Synoradzki, Skiba, Słomiński, Kuczkowski. Trenerem „Chojniczanki” był Mieczysław Krajecki. Widzew: Klepczyński - Plich, Jeżewski, Żmuda, Możejko, Lonka, Pięta, Surlit, Zbigniew Boniek, Sajewicz (61 Marek Filipczak), Smolarek. Bramki: 1-0 Jan Synoradzki (37); 1-1 Zbigniew Boniek (42); 1-2 Marek Filipczak (65).

Do tej pory jest to mecz, który wywołał w regionie największe zainteresowanie kibiców. Ile biletów na ten mecz rozeszło się w przedsprzedaży? Można pomylić się o tysiąc. Na odpowiedzi GOK czeka do 22 czerwca, do godz. 15.00.

Źródło: GOK Chojnice, MKS Chojniczanka. Redakcja całości - Jerzy Erdman, widz meczu z 31.10.1981 roku.

Tagi: