W dyskusji nad Raportem o stanie gminy wzięło udział jedynie 3 radnych PiS

Dodane: 2020-06-23

Nikt z mieszkańców Chojnic nie był zainteresowany wzięciem udziału w debacie nad Raportem o stanie gminy miejskiej Chojnice za 2019 rok. Natomiast w dyskusji wzięło udział jedynie trzech radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Bartosz Bluma (0.30 do 19.35) na wstępie wyraził nadzieję, że jest to ostatnia sesja prowadzona w trybie zdalnym. Zgłosił m.in. następujące uwagi: brak w Raporcie porównania Chojnic z sąsiednimi miastami o podobnej wielkości, jak to było przed rokiem; o poziomie zadłużenia miasta; w Chojnicach nie rozwija się budownictwo komunalne; warto przyjrzeć się funkcjonowaniu Promocji Regionu i zastanowić się nad skomasowaniem w ChCK całości działań kulturalnych i promocyjnych miasta; o budowaniu ścieżek rowerowych; budowa podgrzewanej murawy wciąż budzi kontrowersje wśród mieszkańców; brak PSZOK w Chojnicach.

Janina Kłosowska (19.35 - 27.30) skupiła się przede wszystkim na wywiadzie udzielonym dziennikarzowi z Emsdetten ws. stref wolnych od LGBT; ponadto:  o in vitro - "To jest metoda techniczna uzyskiwania życia ludzkiego"; "należy wspierać naprotechnologię"; "sport jest przeinwestowany".

27.30 - Krzysztof Pestka: jaki jest stan realizacji planu gospodarki niskoemisyjnej?

28.45 - Burmistrz Arseniusz Finster odpowiada na zarzuty i pytania przedmówców.

Votum zaufania dla burmistrza poparło 14 radnych, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Nagranie audio pochodzi z transmisji obrad XVIII sesji RM Chojnic z 22.06.2020; miniaturka video z burmistrzem Arseniuszem Finsterem, to screen z zapisu video realizowanego przez UM Chojnice.

Tagi: