Aleksei Burchin z RIA Nowosti odwiedził Czersk. Przygotowywał materiał o cmentarzach wojennych

Dodane: 2020-06-24

Aleksei Burchin z agencji RIA Nowosti odwiedził Czersk. Rosyjski korespondent przygotowywał materiał o cmentarzach wojennych na terenie naszej gminy.

Korespondent po wizycie w naszym urzędzie odwiedził dwie nekropolie. Cmentarz (jeńców z I wojny światowej - dop. Chojnice TV) pomiędzy Czerskiem i Łukowem oraz ten zlokalizowany przez drodze nr 22 (z poległymi żołnierzami radzieckimi w czasie II wojny światowej - dop. Chojnice TV). Aleksei Burchin przygotowuje materiał dla rosyjskich gazet, który dotyczy obiektów, pomników czy cmentarzy na terenie naszego kraju. Oglądając nekropolie w Czersku był zdzwiony, że są one utrzymywane w tak dobrym stanie i na bieżąco zadbane.

RIA Nowosti to rosyjska agencja prasowa, odpowiednik naszej Polskiej Agencji Prasowej. RIA Nowosti ma swoich korespondentów na całym świecie, którzy przygotowują materiały prasowe dla rosyjskich tytułów. Aleksei Burchin jest w naszym kraju od dwóch lat. Mieszka w Warszawie. Jego wizytę do Czerska zorganizował Jan Łuczak, wydawca książki „Trudna droga do wolności. Czersk i ziemia czerska u progu niepodległości”.

Na zdjęciu: Aleksei Burchin (po prawej), Jan Łuczak i wiceburmistrz Bogumiła Ropińska. Tekst (poza zaznaczonymi fragmentami) UM Czersk, foto UM Czersk. 

Tagi: