Paluch Daleckiej przekazuje znak pokoju i przeprosiny

Dodane: 2020-07-07

Podczas dyskusji nad absolutorium dla Zarządu Powiatu Chojnickiego za realizację budżetu na 2019 rok nie zabrakło prawie tradycyjnej utarczki słownej na linii Wicestarosta Mariusz Paluch - radna Mirosława Dalecka. Dostało się także radnemu Wojciechowi Rolbieckiemu.

Po krytycznych uwagach do sprawozdania obydwu radnych opozycyjnych o głos poprosił Wicestarosta Chojnicki Mariusz Paluch: "Pan Wojciech Rolbiecki od początku tego punktu mówi o rozgrzeszeniu. Po pierwsze - nie grzeszymy. Po drugie - nie wiem, czy pan skończył studia ekumeniczne i ma pan święcenia i będzie nas pan rozgrzeszał."

Do Mirosławy Daleckiej zwrócił się takimi słowami: "Jeżeli z mojej winy pani miała podwyższone ciśnienie i tętno, przypłaca to pani nerwicą, to ja panią bardzo przepraszam. (...) Jestem chrześcijaninem i katolikiem, więc kierując się przykazaniem miłości przekazuję pani znak pokoju."

Jak odebrali te słowa adresaci, radny Marek Rodzeń oraz przewodniczący Rady Robert Skórczewski, jest w naszym artykule. Zawiera fragmenty zapisu audio debaty sesyjnej z 2.07.2020. Miniaturka video to zdjęcie z sesji umieszczone w relacji z niej na stronie Starostwa Powiatowego.

Tagi: