W programie naprawczym szpitala jest płatny parking

Dodane: 2020-07-08

Na minionej sesji (2.07.2020) Rady Powiatu Chojnickiego jeden z projektów uchwał dotyczył przyjęcia programu naprawczego dla szpitala. Tym razem nie było, jak wcześniej, ostrej polemiki pomiędzy radną Mirosławą Dalecką, a dyrektorem szpitala. Może dlatego, że został nim Maciej Polasik?

0.00 - Mirosława Dalecka: Tegoroczny program naprawczy jest inny, niż trzy wcześniejsze. Są w nim konkretne cele i propozycje. Brakuje mi w nim informacji o konsolidacji z człuchowskim szpitalem. Nowość w nim, to informacje o planie uruchomienia płatnego parkowania. Jak będzie to zorganizowane?

4.45 - Starosta Marek Szczepański: Informacje o konsolidacji są na stronie nr 101 Biuletynu sesyjnego.

6.10 - Dyrektor Maciej Polasik: o systemie finansowania szpitala; o pracy szpitala w okresie pandemii i o otrzymanej pomocy od społeczeństwa; o zasadach konsolidacji z człuchowską placówką (od 10.50); o zarysie funkcjonowania płatnego parkingu (od 18.04): wewnętrzne parkingi tylko dla pracowników, zewnętrzne dla pacjentów, pracownicy z abonamentem w wysokości może 1 zł dziennie,  nie będzie szlabanów, raczej będzie prowadzić firma zewnętrzna, nie szybciej, jak pod koniec 09/2020 uruchomienie.

Program naprawczy został przyjęty jednogłośnie.

Tagi: