Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza do zabawy w gry terenowe

Dodane: 2020-07-20

Zapraszamy do zabawy w gry terenowe Poznaj i chroń – Zaborski Park Krajobrazowy. To propozycje dla wszystkich lubiących piesze wędrówki terenowe z mapą topograficzną w rękach.

Dzięki naszej propozycji poznasz najciekawsze miejsca na terenie parku, aktywnie spędzisz czas na łonie przyrody, poznasz miejsca, do których nie prowadzą szlaki turystyczne. W pierwszej kolejności proponujemy grę po Lesie Wolność w okolicy Charzyków. Zachęcamy do zabawy!

Poznaj i chroń Wolność!

Dzięki naszej trasie poznasz najbardziej urozmaicone przyrodniczo i krajobrazowo zakątki Lasu Wolność w okolicy Charzyków. Odkryjesz tajemnice grodzisk wczesnośredniowiecznych, ślady po przebiegającej w dwudziestoleciu międzywojennym granicy państwowej oraz odwiedzisz ruiny nieistniejącej osady. Wejdziesz na najwyższe wzniesienie okolicy – Wzgórze Wolność, liczące 206,1 m n.p.m. Gwarantujemy, że nie spodziewasz się takich widoków. Daleko od cywilizacji i głównych szlaków turystycznych. Trasa liczy około 14 km, a jej przejście w całości nie powinno przekroczyć 4 godzin. Zrób sobie dzień wolnego. Poznaj i chroń Wolność!

Zasady

Przed wyruszeniem w trasę wydrukuj ze strony zaborskipark.pl lub pobierz z wyznaczonych miejsc mapę oraz kartę z opisem punktów, do których musisz dotrzeć. Karta jest niezbędna do potwierdzenia Twojej/Waszej obecności na punkcie odnalezionym na trasie.

Więcej informacji na stronie ZPK.

Tagi: