Finał akcji MójDomKultury

Dodane: 2020-07-23

Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na pierwszą odsłonę finału akcji #MójDomKultury, która odbędzie się 1 sierpnia.

26 twórców zaprezentuje się w finale akcji #MójDomKultury, zaplanowanej na sierpień w Chojnickim Centrum Kultury. Wydarzenie zostanie zrealizowane w trzech odsłonach, w ramach każdej będzie okazja poznać twórczość jak i twarze wyróżnionych osób - przedstawicieli lokalnych środowisk artystycznych. Najciekawsi uczestnicy akcji zostali zaproszeni do udziału w interdyscyplinarnych wydarzeniach kulturalnych, odbywających się kolejno 1, 13 i 29 sierpnia o godzinie 19:00. Podczas pierwszej finałowej odsłony pojawi się 7 twórców z różnych dziedzin kultury i sztuki.

W sobotę 1 sierpnia z samego rana przed budynkiem ChCK pracę rozpocznie kolektyw Bassgrow Studio, który wykona graffiti. Reprezentant kolektywu i zarazem finalista akcji #MDK, Olgierd Szopiński, w części wieczornej przedstawi swoje malunki na szmatach oraz customowane obuwie. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną również obrazy i rzeźby Marleny Pawlak, prace Sary Kasperskiej oraz projekty i zdjęcia wykonanych tatuaży autorstwa Arkadiusza Skiby. Zaplanowano również aktywność na scenie ChCK. W części muzycznej wystąpią Jakub Słubik z zespołem, formacja Sketch oraz Krzysztof Gurdak z zaproszonymi muzykami.

Tagi: