Na sesji RM skrócą nazwę ronda, inne otrzyma patrona

Dodane: 2020-08-12

Na kolejnej sesji RM Chojnic radni zajmą się skróceniem nazwy najstarszego ronda oraz nadaniem nazw późniejszym. Odbędzie się 24 sierpnia ponownie w trybie zdalnym, gdyż ilość zakażeń w Polsce na COVID - 19 utrzymuje się na wysokim poziomie.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Sukienników, Szerokiej, Człuchowskiej i Sępoleńskiej ma jeszcze nazwę "XXV-lecia NSZZ Solidarność". Nowa nazwa, to "Solidarności". Zmieni nazwę rondo u zbiegu ulic Strzeleckiej i Zielonej. Z "Zielone" na "Hoffmanów". Natomiast rondo na skrzyżowaniu ulic Lichnowskiej i Przemysłowej, z inicjatywy działaczy ChKS Kolejarz, ma mieć za patrona niedawno zmarłego biegacza Zbigniewa Wiśniewskiego.

Chojnice TV na konferencji prasowej w UM z 10.08.2020 wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego zapytało, kiedy te ronda otrzymają stosowne tabliczki z nazwą, gdyż inne ronda już kilka lat czekają na nie. Padła obietnica, że do końca 2020 roku.

Może przy okazji warto zrobić remanent w archiwum uchwał RM Chojnic i sprawdzić którym rondom miejscy rajcy nadali nazwę i wciąż nie mają tabliczek z nazwami?

Na zdjęciu rondo "biszkoptowe" noszące nazwę rtm. Witolda Pileckiego. Inicjatorzy nadania (chojnickie PiS) nazwy samodzielnie znaleźli sponsora na wykonanie tablicy.

Tagi: