34 Bieg Strażacki wygrał Sylwester Szymański

Dodane: 2018-05-06

34 Bieg Strażacki o długości 10 km wygrał Sylwester Szymański ze Szczecinka w czasie 35 minut 1 sekunda. Tradycyjnie start miał miejsce na ul. Lichnowskiej przy stadionie KS Kolejarz.

Po przebiegnięciu ok. 2 km po ulicach Chojnic w pobliżu dworca 166 biegaczy i biegaczek, w tym żeglarka Irmina Mrozek - Gliszczynska, ponownie wbiegło na ul. Lichnowską, by dotrzeć do Lichnów. Tam "peleton" biegaczy zawrócił do Chojnic. Meta była ulokowana na żużlowej bieżni stadionu Kolejarz. Pierwszy pokonał ją faworyt biegu Sylwester Szymański. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kujawski z Pucka z czasem 35.37 min.; trzecie Aleksander Burzyński ze Słupska (35.52 min.). Najlepszym biegaczem z Chojnic był Waldemar Rudera (38.37 min.). Najszybszą biegaczką była Marlena Pawłowska z Człuchowa (39.57 m.in.).