Śmiertelne potrącenie 75-letniej pieszej na ul. Obrońców Chojnic

Dodane: 2020-09-16

Dzisiaj (16.09) kilka minut po godzinie 7.00 rano dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu. Do zdarzenia doszło na ulicy Obrońców Chojnic w Chojnicach.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do ustalania szczegółów tego wypadku drogowego. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący busem jadąc od strony ul. Kościerskiej w kierunku ul. Gdańskiej, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrącił 75-letnią mieszkankę Chojnic, która przechodziła na drugą stronę ulicy. Kobieta, pomimo podjętej akcji ratunkowej, poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, a technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Kierujący renault był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z poleceniem prokuratora od 26-latka została pobrana krew do badań laboratoryjnych na zawartość środków narkotycznych, a także został on zatrzymany do wyjaśnienia. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

Pamiętajmy, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo oraz stosować się do obowiązujących przepisów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

Tekst i zdjęcie - KPP Chojnice.

Tagi: