Łukasz Wirkus z Borzytuchomia zwycięzcą XXXIII Biegów Strażackich

Dodane: 2017-05-14

W sobotę 13 maja po raz XXXIII odbyły się Chojnickie Biegi Strażackie. Jak w minionych latach jego uczestnicy wystartowali spod bramy stadionu miejskiego przy ul. Lichnowskiej.

Trasa liczyła 10 km, a wiodła najpierw ulicami przy dworcu PKP/PKS, by następnie wrócić na ul. Lichnowską i do Lichnów. Tam była pętla, a meta na stadionie KS Kolejarz. Pierwszy dotarł na stadion oczywiście p.Stefan na rowerze z biało-czerwoną flagą. Natomiast na metę wbiegł jako pierwszy Łukasz Wirkus z ULKS Talex Borzytuchom z czasem 34.01 minuty. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy klubu "Kurzętnik Biega" - Mariusz Pawłowski oraz Paweł Moskal. Pierwszą kobietą na mecie była Antonina Rychter z MKL Szczecinek. Najszybszym chojniczaninem został Zenon Hartuna z sekcji biegowej Florian. W biegu wzięło udział 124 zawodniczek i zawodników. Ukończyło go 121. Organizatorem Biegu był ChKS Kolejarz, Sekcja Biegowa Florian Chojnice. Jego dyrektorem był Hubert Szwankowski (pobiegł z nr 15).