Debatowali nad skrzyżowaniem dróg wojewódzkich w Konarzynkach

Dodane: 2020-09-23

Przedstawiciele władz gmin Chojnice, Konarzyny, miasta Chojnice, powiatu chojnickiego, wicemarszałek Leszek Bonna oraz z Zarządu Dróg Wojewódzkich, debatowali niedawno nad problemem poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi Chojnice - Bytów z Konarzynki - Swornegacie. Praktycznie nie ma miesiąca bez wypadku lub kolizji w tym miejscu.

Zdecydowano przystąpić do prac przygotowawczych do budowy na tym skrzyżowaniu ronda. Jego koszt wyniósłby około 2,5 mln zł. Połowę pokryłby samorząd województwa, drugą połowę lokalne samorządy. Nim rozpoczną się prace budowlane, zarządca drogi chce wprowadzić w tym miejscu kolejne zabezpieczenia. Zostaną umieszczone w jezdniach poprzeczne pasy grubowarstwowe ostrzegające o zbliżaniu się do pechowego skrzyżowania, wycięte zostaną wszelkie krzaki. Starosta Marek Szczepański poinformował także, że na tym spotkaniu zasygnalizował konieczność poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu na DW 236 w Chocińskim Młynie.

Więcej w nagraniu z konferencji prasowej z 22.09.2020. Na miniaturce video screen z Google Street View opisywanego w artykule skrzyżowania.

Tagi: