Szpital ma po 7 miesiącach 2020 roku prawie 1,9 mln zł na plusie

Dodane: 2020-09-23

Członkowie Rady Społecznej chojnickiego szpitala dowiedzieli się na ostatnim posiedzeniu, że po pierwszych 7 miesiącach bieżącego roku placówka ma 1,895 mln zł dodatniego wyniku finansowego.

Uwzględnia on odpisy amortyzacyjne. Jak przekazał na wtorkowej (22.09) konferencji prasowej Starosta Marek Szczepański, wpłynęło na to podwyżka kwoty ryczałtu, wzrost stawki na ratownictwo medyczne, wyłączenie z ryczałtu kosztu funkcjonowania przychodni specjalistycznych, zwiększenia świadczeń onkologicznych, kontrakt "człuchowski" z NFZ.

Ponadto zdecydowano na RS o nieprzedłużaniu umowy z firmą EMKA, która jeszcze dzierżawi szpitalną spalarnię odpadów medycznych. Rozważana jest koncepcja zmodernizowania jej nowymi kotłami za ok. 20 mln zł.  Innym wariantem jest wybudowanie nowej kotłowni, która wyeliminuje istniejącą kotłownię gazową.

RS wyraziła zgoda na sprzedaż 2 używanych karetek o przebiegu ok. 500 tys. km. Dyrekcja szpitala poinformowała o przygotowaniach do uruchomienia płatnych parkingów. Będzie na nich wewnątrz kompleksu 240 miejsc dla personelu, na zewnątrz 180 miejsc dla pacjentów i ich rodzin.

Starostwo zakupiło 6 bramek wejściowych, w których będzie mierzona temperatura osób zamierzających wejść do szpitala. Umożliwiać będą także dezynfekcję rąk.

Miniaturka video, to zdjęcie Chojnice TV z posiedzenia Rady Społecznej w grudniu 2017 roku.

Tagi: