Koncert Marcina Stycznia `Pieśń o Bogu ukrytym` w niedzielę 18.10

Dodane: 2020-10-09

W niedzielę 18.10 o godz. 18.00 w chojnickiej Bazylice wystąpi Marcin Styczeń z zespołem. Koncert, który organizowany jest z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, oparty jest na młodzieńczej poezji Karola Wojtyły.

Marcin Styczeń to piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Ma na koncie dziesięć płyt, w tym pięć, które stworzył z wybitnym polskim poetą Ernestem Bryllem.

W Chojnicach zaprezentuje program z debiutanckiej płyty z 2006 roku "Pieśń o Bogu ukrytym" czerpiącej z młodzieńczej poezji Karola Wojtyły. Wiersze te Karol Wojtyła pisał w czasie II wojny światowej, w latach 1943-44. Są zapisem jego głębokiej mistycznej duchowości. Duchowości, która dla nas współczesnych może być drogowskazem w drodze do zjednoczenia z Bogiem.

Marcinowi Styczniowi będzie towarzyszył zespół w składzie: Tomasz Pfeiffer - gitara, Adam Jabłoński - gitara basowa, Adam Szuraj - instrumenty perkusyjne.

Bezpłatne zaproszenia będą do odbioru w kasie Chojnickiego Centrum Kultury oraz w Promocji Regionu Chojnickiego od 14 października. Ilość miejsc ograniczona (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia). Organizatorzy: Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: