Chojniczanka w Pucharze Polski pokonała na wyjeździe Garbarnię Kraków

Dodane: 2020-11-02

"Chojniczanka Chojnice na wyjeździe pokonała (30.10.2020) po dogrywce Garbarnię Kraków 3:1 i zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski.

Spotkanie było bardzo emocjonujące, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W tej części gry jednak nie brakowało sytuacji, i zarówno gospodarze, jak i goście, mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Po naszej stronie świetnej sytuacji nie wykorzystał Artur Pląskowski. W 42 minucie Jacek Lis podyktował rzut karny dla Chojniczanki po faulu na Szymonie Skrzypczaku. Niestety, strzał Roberta Ziętarskiego obronił golkiper Garbarni.

W drugiej części gry coraz częściej do głosu dochodziła Chojniczanka. Brakowało jednak "kropki nad i" w postaci bramki. Ta sztuka udała się w 85 minucie Szymonowi Skrzypczakowi. Radość nie trwała długo. Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później za sprawą Kamila Kuczaka. W samej końcówce regulaminowego czasu gry Donatas Nakrošius obejrzał drugą żółtą kartkę i Garbarnia musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

Dogrywka odbywała się już pod dyktando Chluby Grodu Tura. W 107 minucie do siatki trafił Tomasz Mikołajczak. Chwilę później przytomnie w polu karnym zachował się Michał Sacharuk. Żółto-biało-czerwoni prowadzili już 3:1. Ten wynik utrzymał się już do końca spotkania, choć Chojniczanka także kończyła w osłabieniu. W przeciągu dwóch minut dwoma żółtymi kartkami napomniany został Paweł Czajkowski i nasz środkowy pomocnik musiał przedwcześnie opuścić plac gry."

Tekst relacji - MKS Chojniczanka Chojnice. Link do skrótu meczu oraz do relacji z pomeczowej konferencji prasowej otrzymaliśmy od klubu Garbarnia Kraków.