Chojniccy strażacy interweniowali w Moszczenicy po wypadku na przejeździe kolejowym

Dodane: 2020-11-18

14 listopada 2020 r. o godz. 13:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w miejscowości Moszczenica. 

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Chojnice oraz OSP Doręgowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do zderzenia pociągu osobowego z samochodem osobowym na linii kolejowej nr 203 Chojnice - Krzyż (przejazd kolejowy nr 203-102-926). Kierowca samochodu osobowego poza pojazdem był przytomny, bez obrażeń. Pociąg oddalony od przejazdu około 600 m.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i zbiornika z gazem w pojeździe. Następnie podniesiono przód pojazdu przy użyciu poduszek pneumatycznych w celu sprawdzenia i wyeliminowania, ewentualnych innych osób mogących brać udział w zdarzeniu. Jednocześnie sprawdzano pociąg. Pociągiem podróżowało 14 osób. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Wróblewski – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice

Tagi: