Chcą doprowadzić do wznowienia planowych operacji w chojnickim szpitalu

Dodane: 2020-11-19

Wczoraj (18.11.2020) na Facebooku powstała publiczna grupa, której głównym celem jest przywrócenie planowych zabiegów medycznych w chojnickim szpitalu.

Jedną z założycielek jest Karolina Joachimczyk. Tak przedstawiła założenia działalności grupy pn. "Chojnice - Ponad Podziałami. Walka o opiekę medyczną !!":

"Grupa powstała z myślą o zebraniu osób zainteresowanych walką o przywrócenie zabiegów planowych i normalnego trybu funkcjonowania Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. Uważamy, że działania w postaci ograniczania funkcjonowania szpitala do zabiegów bezpośrednio ratujących życie jest nieuzasadnione oraz zagraża życiu i zdrowiu, nie tylko pacjentów, ale i pozostałych mieszkańców, pozbawionych opieki szpitalnej lub zmuszonych do bardzo dalekich dojazdów do Trójmiasta lub Bydgoszczy. Dziękuję za wsparcie idei, walczymy razem."
 
Członkowie grupy (stan na 19.11.2020 godzinę 15 - 49 osób) planują na razie działać na dwa sposoby. Zdalnie, czyli wysyłanie wniosków i innych pism, rozmowy telefoniczne. Bezpośrednio na miejscu w szpitalu lub pod nim: protesty, rozmowy indywidualne, składanie wniosków bezpośrednio do urzędów i instytucji. Administratorki grupy (ponadto Agnieszka Solińska) podpowiadają treść pytań adresowanych do władz Szpitala w Chojnicach: 
- Kto i kiedy podjął decyzję (kto jest bezpośrednio odpowiedzialny) za wstrzymanie zabiegów planowych?
- Gdzie znajduje się treść pisemnej decyzji wraz z podpisem właściwym osoby odpowiedzialnej?
- Czy szpital przewiduje (szacuje) czas wstrzymania tych zabiegów, a jeśli nie, to czy i jakie środki zastępcze podjął, by zabezpieczyć interesy prawne i zdrowotne pacjentów?
 
Więcej przykładów pytań i bieżących informacji w grupie powstałej na Facebook.
Tagi: