Uderzyła w bok auta, następnie potrąciła 2 mężczyzn pracujących przy modernizacji b.DK22

Dodane: 2020-11-23

W miniony piątek 20.11.2020 ok. 17.30 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze gminnej tzw. „starej berlince” w kierunku Czerska.

Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz śledczych. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 71-letnia kierująca volkswagenem jadąc w kierunku obwodnicy nieprawidłowo wykonała manewr omijania Fiata Ducato, który stał na tym samym pasie ruchu i uderzyła w jego bok, a następnie odbijając najechała na pracowników, którzy pracowali przy modernizacji tego odcinka drogi. W wyniku tego zdarzenia 2 pracowników w wieku 37 i 39 lat, mieszkańców Chojnic, z obrażeniami ciała zastało przewiezionych do szpitala. Mundurowi przebadali zarówno kierującą, jak i poszkodowanych pracowników, na zawartość alkoholu w organizmie, byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali 71-letniej mieszkance gm. Zblewo prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu.

Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia drogowego oraz apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy, czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy, co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Tekst i zdjęcie - KP Policji Chojnice.

Tagi: