Czersk dostał na budowę żłobka 3,8 mln zł z programu `Maluch +`

Dodane: 2020-11-26

"– Właśnie dotarła do nas informacja, że nasz samorząd otrzymał 3,8 mln zł na budowę żłobka – mówi burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. To najwyższe dofinansowanie w całym kraju! Inwestycja będzie kosztowała 6 mln zł.

O dofinansowanie wnioskowaliśmy w ramach programu „Maluch +” edycja 2021. – Dzisiaj otrzymaliśmy informację z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, że znajdujemy się na ministerialnej liście samorządów, które otrzymają dotację – cieszy się burmistrz Czerska.

Mamy już projekt i pozwolenie na budowę. Właściwie zaraz też będziemy rozstrzygać przetarg, bo na oferty czekamy do poniedziałku – dodaje Przemysław Biesek-Talewski.

Plan zakłada, że w 2021 roku zostanie wybudowany i wyposażony żłobek samorządowy dla 115 dzieci w wieku od roku do trzech lat.

Całkowity koszt budowy wraz z wyposażeniem w pomoce dydaktyczne, zabawki oraz pobudowaniem placu zabaw wynosi 5 914 198 zł. Z czego dofinansowanie to 3 795 000 zł co stanowi 64,17%. Gmina Czersk otrzymała największe w całym kraju dofinansowanie w tej edycji programu.

Nowy obiekt zostanie dobudowany do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Czersku."

Tekst i grafika elewacji z projektu - UM Czersk.

Tagi: