Od 20.02 Muzeum Historyczno - Etnograficzne ponownie otwarte dla zwiedzających

Dodane: 2021-02-19

Mijający powoli okres zamknięcia instytucji kultury związany z sytuacją pandemii pokazał nam wszystkim, jak bardzo kultura wpisana jest w nasze życie. Zatem tym bardziej chętnie otwieramy Muzeum w Chojnicach powracając do w miarę normalnego  funkcjonowania, z nadzieją na zrozumienie koniecznych wciąż jeszcze ograniczeń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dla zwiedzających i pracowników.

Oczekiwane z niecierpliwością otwarcie muzeum nastąpi w sobotę 20 lutego!  Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji stałych i czasowych w Bramie Człuchowskiej oraz w baszcie Kurza Stopa. Otwarciu towarzyszyć będzie niespodzianka dla pierwszych pięciu odwiedzających gości! Każda z osób otrzyma w formie prezentu bogato ilustrowany katalog pt. "Twarze niepodległości ziemi chojnickiej", towarzyszący aktualnie prezentowanej wystawie w baszcie Kurza Stopa, zatytułowanej – Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczypospolitej.  

Z pełnym przekonaniem polecamy szczególnie czasową wystawę malarstwa współczesnego toruńskiej artystki – Justyny Rebelki-Czapiewskiej pt. Między surrealizmem a abstrakcją. Kosmiczne peregrynacje w Bramie Człuchowskiej, której ekspozycja pechowo przypadła na okres zamknięcia muzeum. Zabytkowe wnętrze mieszczańskie z Kolekcją historyczno-regionalną rodziny Makowskich czynne będzie od wtorku 23 lutego po uprzednim zgłoszeniu w Bramie Człuchowskiej. Natomiast w połowie marca w Odrach gm. Czersk w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego Kręgów Kamiennych otworzymy nową zamiejscową ekspozycję archeologiczną pt. Kultowe miejsce Gotów. Cmentarzysko z kręgami kamiennymi w Odrach. Już teraz zapraszamy także do odwiedzania od 4 marca nowej ekspozycji fotografii artystycznej uzdolnionej autorki współczesnej fotografii – Marty Potulskiej pt. Nie widzisz, bo nie patrzysz, która będzie czynna w Bramie Człuchowskiej.

Zachęcając do zwiedzania muzeum, uprzejmie prosimy, by pamiętać o zawartych w Regulaminie zwiedzania standardowych wymaganiach związanych z zachowaniem warunków bezpieczeństwa – zachowania dystansu, maseczki zakrywające nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowania określonego kierunku poruszania się po obiektach muzeum.

Tekst - Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach.

Tagi: