Kompleks sportowy MODRAK będzie modernizowany i rozbudowany

Dodane: 2021-02-23

W 2021 dojdzie do wymiany sztucznej trawy na boisku MODRAK. Burmistrz Arseniusz Finster chciałby, aby obok powstało mniejsze boisko dla dzieci, także ze sztuczną nawierzchnią.

Koszt wymiany, to ok. 100 zł za 1 m2. Daje to razem ok. 820 tys. zł. Jest możliwość pozyskania na ten cel dofinansowania w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu. Ponadto w pobliżu ul. Rybackiej (łącznik ulic Igielskiej i Rzepakowej) będzie nowe boisko treningowe. W 2021 ma powstać jego projekt. Realizacja w kolejnym roku lub za dwa lata, o ile uda się pozyskać środki zewnętrzne. Wspomniana ulica Rybacka będzie w br. dokończona we współpracy z firmą Urbaniak. Wszystkie te zamierzenia inwestycyjne łącznie wyniosą ok. 3,4 mln zł.

Jerzy Erdman z Chojnice TV zapytał o losy remontu ulicy Rzepakowej. Ratusz czeka na sygnał od Wojewody, czy znalazły się środki na jej dofinansowanie, gdyż aktualnie jest na liście rezerwowej.

Więcej w naszej relacji video z poniedziałkowej (22.02.2021) konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera. Miniaturka video, to zdjęcie Boiska MODRAK z czwartku 18.02.2021.

Tagi: