`Stan zasypanego śniegiem parkingu w Parku 1000-lecia to skandal`

Dodane: 2021-02-23

W sobotę 20.02 otrzymaliśmy maila od rozżalonego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który miał wątpliwą przyjemność skorzystać w środę 17.02 z zasypanego śniegiem parkingu w parku 1000-lecia.

"Wracając z powrotem zauważyłem pana z urzędu miasta w Chojnicach. Wkłada mi za wycieraczkę tzw. mandat za nie zapłacenie parkingu, ale po przyjeździe zobaczyłem, że  nie jest on odśnieżony, a jest pobierana opłata. Na dodatek żona jest po operacji, wywróciła się, i po powrocie na Śląsk (mieszkamy w Dąbrowie Górniczej) trafiła do szpitala. Nasuwa się pytanie, jaki przykład daje Urząd Miasta w Chojnicach. To skandal, aby tak wyglądał Stary Rynek, ulice i parking w mieście. Co z pulą pieniędzy na sezon zimowy zrobił burmistrz miasta Chojnice? To jest skandal."

Zapoznaliśmy burmistrza Arseniusza Finstera w poniedziałek 22.02.2021 z treścią maila i z załączonymi zdjęciami (znajdują się w nagraniu z konferencji i jedno z nich jest w miniaturce video). Od wyjaśnienia przyczyn takiego stanu chojnickich ulic i placów w ostatnich dniach, jak i poniesionych kosztów przez UM, rozpoczęła się konferencja prasowa burmistrza.

Okazuje się, że przez styczeń i trzy tygodnie lutego z budżetu miasta wydano na akcję ZIMA ok. 600 tys. złotych. Burmistrz Arseniusz Finster zaznaczył, że nie jest zadowolony z efektów, ale na większy zakres prac miasta nie stać. Walka na 100% z tą wielkością opadów śniegu kosztowałaby w tym czasie o 1 mln zł więcej. Dodał, że akcja pozimowego sprzątania, to będzie kolejny koszt w wysokości 150 - 200 tys. złotych.

Więcej w naszej relacji video z konferencji prasowej.

Tagi: