Jadąc przez Nieżychowice miał na liczniku 124 km na g. Stracił prawo jazdy

Dodane: 2021-04-06

Zwiększony ruch na drogach oraz dobre warunki drogowe przez pierwsze dni minionego weekendu to niestety dla niektórych kierowców była pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych.

Chojniccy policjanci oprócz zadań związanych z epidemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach. Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na 3 miesiące. W miniony weekend przekonał się o tym kierowca audi, który przez Nieżychowice jechał z prędkością 124 km/h. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Chojnice prawo jazdy.

W trakcie działań skontrolowali ponad 200 pojazdów, nałożyli 111 mandatów karnych za różnego rodzaju wykroczenia drogowe. Przebadali 210 kierujących na zawartość alkoholu, podczas których jeden z uczestników ruchu kierował w stanie nietrzeźwości, a kolejny w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kierownicę auta posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a także kolejnego który nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. W weekend policjanci czuwający nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i w wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, zarówno samochodów osobowych jak i motocykli. Dzięki wytężonej pracy policjantów z drogówki nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie do 7 niegroźnych kolizji.

Słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień sprawiają, że na naszych drogach spotykamy miłośników jazdy na motocyklu. Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe, niż kierowcy samochodów.

Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i stosujmy się do obowiązujących przepisów. Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach na drodze. Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Tekst KPP Chojnice.

Tagi: