Zespoły Kolejarza Chojnice rozegrały pierwszą kolejkę tej wiosny

Dodane: 2021-04-26

W miniony weekend (23-25.04.2021) zespoły KS Kolejarz Chojnice rozegrały pierwsze tej wiosny mecze w rozgrywkach piłki nożnej. Grający w A-Klasie zespół wygrał na wyjeździe i awansował na I miejsce w swej grupie.

A-klasa
KS Skorzewo – Kolejarz 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Potrac (21), 1:1 Tobiasz Sawa (76), 1:2 Mariusz Jączyński (90+3).
KOLEJARZ: Adam Zalewski, Karol Skiba, Mateusz Trzebiński, Jakub Jędrzejewski, Damian Godlewski (54. Mikołaj Grzempa), Patryk Rodowicz, Daniel Błaszkowski (46. Mariusz Jączyński), Tobiasz Sawa, Dawid Żurek (84. Szymon Ważyński), Bartosz Pacek (46. Jakub Błaszkowski), Adrian Godlewski (82. Mateusz Sikorski).

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do V ligi odnieśli w Skorzewie zawodnicy Damiana Trzebińskiego. W starciu z goniącym ich zespołem KS Skorzewo zwyciężyli 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry autorstwa Mariusza Jączyńskiego. Piętnaście minut wcześniej wyrównującą bramkę zdobył Tobiasz Sawa. Przewaga Kolejarza, który awansował na 1 miejsce w tabeli (Styna Godziszewo w tej kolejce pauzowała i ma jeden mecz rozegrany mniej) nad trzecim w tabeli Skorzewem wzrosła do 9 punktów. Przypomnijmy, do V ligi awansują dwie najlepsze drużyny. W następnej kolejce Kolejarz pauzuje.

B-klasa
Sokół Lubnia – Kolejarz II Chojnice 6:4 (3:0)
Bramki: Mateusz Rutkowski 2, Patryk Dziendziela i Michał Foks. Ostre strzelanie urządzili sobie w Lubni zawodnicy miejscowego Sokoła oraz naszych rezerw. Niestety, ostatecznie lepi okazali się gospodarze, dla których było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Junior B
Jantar Ustka – Kolejarz 2:1 (1:0)
Bramka dla Kolejarza: Dawid Januszewski (52).
Kolejarz: Ksawer Galiński – Daniel Lipiński, Dominik Łosin (65. Paweł Laskowski), Jakub Łukaszewski, Filip Pruski (70. Maciej Thiede), Jan Gruna (46. Dominik Sarnowski), Dawid Januszewski (80. Oliwier Polus), Jakub Hulek, Jakub Barzyk (46. Mikołaj Lica), Szymon Skwierawski, Szymon Jurak.

Po golu straconym w 89. minucie zespół Krzysztofa Gierszewskiego przegrał w Ustce z miejscowym Jantarem 2:1. W 52. min. gola wyrównującego dla Kolejarza strzelił Dawid Januszewski. Gospodarze prowadzenie objęli w pierwszej połowie. W następnym meczu Kolejarz podejmie u siebie Brdę Rytel.