Od XI 2020 trwają prace nad koncepcją i dokumentacją chodnika od Wielewskiej do Małych Osad

Dodane: 2021-08-21

W październiku 2020 radny Bartosz Bluma zauważył, że po wybudowaniu budynku mieszkalnego przy narożniku ulic Jana Pawła II i Małych Osad rozebrano chodnik o dł. ok. 100 m łączący osiedle domów TBS-u przy ul. Wielewskiej właśnie z ul. Małe Osady. W listopadzie 2020 burmistrz Arseniusz Finster przekazał, że zlecił opracowanie koncepcji nowego chodnika i do lata 2021 zostanie zrealizowany.

Na minionej sesji Rady Miejskiej (16.08.2021) sprawą ponownie zajął się radny Bartosz Bluma: "Temat nowego chodnika z Wielewskiej na Małe Osady miał być zamknięty w I połowie roku. Wkrótce jesień, a mieszkańcy nie mają tam bezpiecznego przejścia. Proszę o informację, kiedy ten temat będzie definitywnie rozwiązany."

Odpowiedział jemu wiceburmistrz Adam Kopczyński: "Jesteśmy w trakcie projektowania tego przejścia. Myślę, że jesienią ten temat rozwiążemy pozytywnie i mieszkańcy będą zadowoleni."

Dziś (21.08.2021) zajrzeliśmy w to miejsce, by zrobić zdjęcie do artykułu. Okazało się, że w ogrodzeniu nowego domu od strony ul. Wielewskiej jest przerwa umożliwiająca i przejście, i przejazd z wózkiem dziecięcym. Możliwe jest też pokonanie terenu okalającego budynek powstały na działce sprzedanej przez Miasto w 2018 roku.

W Google Street View można obejrzeć jak ten teren wyglądał w 2012 roku, gdy był chodnik i drzewa na miejskiej działce.

Tagi: