Christian Erfling przywiózł z Emsdetten prace plastyczne chojnickiej młodzieży

Dodane: 2021-09-08

Po kilku nieudanych próbach z powodu pandemii nareszcie udało się zawitać do Chojnic delegacji z partnerskiego miasta Emsdetten. Nasi przyjaciele przywieźli prace uczestników projektu „pARTnerzy”, który odbył się w kwietniu 2019 roku.

Uczestnikami projektu była młodzież z Chojnic i Emsdetten – osiem osób uczestniczących w zajęciach plastycznych w Chojnickim Centrum Kultury pod opieką Elżbiety Jakubowskiej, ośmioro uczestników kursu artystycznego w Geschwister – Scholl Realschule z nauczycielem Hubertusem Jelkmannem oraz czworo młodych ludzi z firmy uczniowskiej martinum.media z Gymnasium Martinum w Emsdetten z dwoma nauczycielami.

Do Chojnic udało się przyjechać prezesowi stowarzyszenia Christianowi Erflingowi (na zdjęciu trzeci z prawej). Celem projektu „pARTnerzy" było podkreślenie międzykulturowej i międzynarodowej współpracy młodzieży. Chodziło o pozytywne doświadczenia z ludźmi - w tym przypadku szczególnie z młodzieżą z innych krajów i kręgów kulturowych. Młodzież z Niemiec w czasie pobytu zwiedzała najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Chojnicach, Człuchowie i Swornegaciach.

Na zdjęciu oprawione prace, które pokazywane były w Niemczech, a teraz wróciły do młodych artystek.

Tekst i foto - Chojnickie Centrum Kultury.

Artykuł Chojnice TV z 04/2019 nt. podsumowania projektu artystycznego „pARTnerzy".

Tagi: