Dni Sztuki 2021 z Muzeum Janusza Trzebiatowskiego

Dodane: 2021-09-09

Muzeum Janusza Trzebiatowskiego oraz Chojnickie Centrum Kultury zapraszają do udziału w wydarzeniach zorganizowanych z okazji 85 urodzin Janusza Trzebiatowskiego.

W programie:

Piątek 17.09.2021 godz. 17.00.

Wystawa wydawnictw o Januszu Trzebiatowskim. MiejsceMiejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, komisarz wystawy Paweł Boczek.

Biblioteka Miejska zorganizowała wystawę wydawnictw poświęconych życiu i twórczości Janusza Trzebiatowskiego. Są to przede wszystkim katalogi wystaw, tomiki poezji, ale także pozycje, które zawierają reprodukcje jego prac. W trakcie trwania spotkania będziemy mogli wysłuchać jego wierszy oraz włączyć się do dyskusji z artystą

Sobota 18.09.2021 Godz. 10.00.

„Śniadanie ze sztuką” – spotkanie z Januszem Trzebiatowskim i Ferdynandem Nawratilem. Miejsce - Muzeum Janusza Trzebiatowskiego.

Podczas spotkania będziemy mieli możliwość porozmawiać z artystą o jego życiu i twórczości, podzielić się własnym. postrzeganiem rzeczywistości, posłuchać anegdot o jego życiu prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim spędzić sobotni poranek w miłej, artystycznej atmosferze

Niedziela 19.09.2021 Godz. 17.30.

„Historia malarza z Borowego Młyna” - Wystawa prac Krzysztofa Gliszczyńskiego. Miejsce - Chojnickie Centrum Kultury.

Wystawa składać się będzie z tytułowej instalacji, która powstała w 2015 roku oraz prac malarskich, w których autor poszukuje nowych środków artystycznych pozwalających eksplorować pojęcia miejsca oraz pamięci. Będzie to zestawienie czy też pewien rodzaj montażu, w którym pokazywane prace rozpoczynają swój własny dialog pomiędzy pamięcią a postpamięcią, widzialnym i niewidzialnym, materialnym i ulotnym.

Niedziela 19.09.2021 Godz. 18.00.

Koncert „Kaszubie z Krakowa” - Chojnickie Centrum Kultury.

Wystąpią: Tomasz Fopke - baryton, Witosława Frankowska - fortepian, prowadzenie Paweł Jutrzenka Trzebiatowski.

Podczas trwania koncertu usłyszymy utwory (arie, pieśni, piosenki) z repertuaru krajowego i światowego - w języku kaszubskim, w tym kilka premierowych wykonań. Tomasz Fopke to niestrudzony działacz i animator kultury, poeta, dyrygent i kompozytor, doskonale znany tym, którzy obcują z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Jego barwa głosu, sposób interpretacji oraz ogromne poczucie humoru sprawiają, że podczas koncertów słuchacze doznają wielu wzruszeń, a także odczuwają więź i dialog z artystą, jak i bliską nam, kulturą kaszubską. Podczas koncertu, na fortepianie, towarzyszyć śpiewakowi będzie Witosława Frankowska, pianistka, klawesynistka, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej aranżacje wprowadzą nas w wyjątkowy nastrój i sprawią, że koncert ten będzie dużym muzycznym wydarzeniem.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury.

Tekst i zdjęcie - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: