Dworek Polski na Jarmarku Kujawsko – Pomorskim w Myślęcinku

Dodane: 2021-09-14

12 września 2021 roku odbył się Jarmark Kujawsko – Pomorski w Myślęcinku. Stowarzyszenie „Dworek Polski” jest obecne na jarmarku od kilku lat i tradycją stało się, że jarmark rozpoczynany jest polonezem, którego prowadzi młodzież z Dworku Polskiego.

Tego roku w pierwszych parach razem z tancerzami poloneza odtańczyli Dyrektor Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy Bożena Hennig oraz Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy Michał Krzemkowski. Atrakcje jarmarku sprzyjały rodzinnej atmosferze panującej zarówno wśród zespołów regionu, jak i wśród zgromadzonej publiczności. Na scenie oprócz Dworku Polskiego można było zobaczyć koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawioki od Dobrego”, „Bronisławianki” z Bronisławia, „Płomienie”, „Nadwiślanie” z Czarża, „Złoty Krąg” z Gminy Bobrowo oraz „Powiślanki” z Kwidzyna.

Poza sporą dawką muzyki i tańca, dodatkowo uczestnicy jarmarku mogli podziwiać rękodzieło i skosztować regionalnych rarytasów, a także uczestniczyć w „Zoowyprawie”, czy zawodach konnych. Mogliśmy między innymi obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej, uczestniczyć w grze edukacyjnej, eksperymentach, pokazowym karmieniu zwierząt, zabawach z animatorami oraz dogoterapii.

Organizatorem imprezy był Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Organizatorom dziękujemy za gościnność i możliwość wspólnego promowania polskiego dziedzictwa kulturowego. Koncert Stowarzyszenia „Dworek Polski” odbył się w ramach zadania pn. Kultywowanie dziedzictwa narodowego przez Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Zadanie dofinansowane zostało przez Miasto Chojnice i Powiat Chojnicki. Partnerem zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Tekst i zdjęcie - Stowarzyszenie „Dworek Polski”.

Tagi: