Na sesji Rady Powiatu spierano się kto hejtuje, a kto jest ofiarą hejtu

Dodane: 2021-10-01

Na wczorajszej (30.09.2021) sesji Rady Powiatu Chojnickiego więcej czasu, niż debata nad projektami uchwał, zajęła radnym i władzom Powiatu sprawa wniosków i oświadczeń. Przysłowiowy kij w mrowisko w tym punkcie włożył Marek Rodzeń z wnioskiem ws. hejtu.

Publikujemy pełny zapis wszystkich wystąpień uczestników dyskusji w tej sprawie.

0.00 - Marek Rodzeń: Wnioskuję do pana Przewodniczącego, by przygotował na kolejną sesję treść apelu, który wyślemy do mediów publicznych i lokalnych, że nie zgadzamy się z agresją w przestrzeni publicznej. Zmobilizowało mnie do tego wystąpienia to, co ostatnio doświadczała radna Mirosława Dalecka, ale nie tylko.

1.50 - Marek Szczepański: Do tego wniosku warto dodać apel do wszystkich parlamentarzystów, a w szczególności z PiS, aby spowodowali, że hejt który się od wielu lat wylewa w mediach tzw. publicznych, żeby od tego zacząć. Te media atakują grupy społeczne, które protestują.

3.31 - Wojciech Rolbiecki: W imieniu klubu PiS oświadczam, że radna Mirosława Dalecka nie raz na tej sali doświadczała bardzo przykrych momentów wynikających z nieposkromionego języka oraz kreatywności radnego Mariusza Palucha. Jego działania miały na celu ośmieszyć radną.

5.20 - Marek Szczepański: Przypomnę, że i ja, jako starosta i wcześniej jako wicestarosta, i poprzedni starosta, mieliśmy takie ataki realizowane w zmasowany sposób na niektórych portalach, które miały w swoim założeniu właśnie tego rodzaju praktyki.

6.32 - Mariusz Paluch: Jeśli zrobimy bilans i zapytamy "ile razy Mariusz Paluch zaatakował panią radną Dalecką", to bilans jest zero. Natomiast jeśli zapytamy "ile razy p.Dalecka rozpoczęła, była inicjatorem i zaatakowała Mariusza Palucha", odpowiedź brzmi - wszystkie.

Miniaturka video to screen z zapisu video transmisji sesji RP z lutego 2020, kiedy to Mariusz Paluch próbuje wręczyć Mirosławie Daleckiej ... trzepaczkę.

Tagi: