Radna M.Dalecka odpowiada Wicestaroście M.Paluchowi na jego oświadczenie ws. hejtu

Dodane: 2021-10-06

Publikujemy otrzymane dziś (6.10) oświadczenie radnej powiatowej Mirosławy Daleckiej, która ustosunkowuje się do słów Wicestarosty Chojnickiego Mariusza Palucha wypowiedzianych podczas sesji RP z 30.09.2021 w czasie dyskusji nad propozycją radnego Marka Rodzenia. Jest on inicjatorem przyjęcia przez Radę Powiatu Chojnickiego apelu ws. hejtu. Całość dyskusji w tej sprawie w naszym artykule z 1.10.2021.

"W sprawie oświadczenia Pana Wicestarosty, które wydał na sesji 30 września, to dowód na to jak bardzo p. wicestarosta posługuje się kłamstwem i manipulacjami wobec mnie. Ponieważ w protokołach sesyjnych i wypowiedziach mediach dokładnie można sprawdzić, kto kogo atakuje i w jaki sposób obraża mnie jako radną, i dyskredytuje, chociażby urządzając żenujący spektakl z trzepaczką, czy „sprostowanie”.

Jeśli chodzi o kłamstwa, które już nie pierwszy raz wypowiada publicznie Pan wicestarosta Paluch zarzucając mi, że jako radna nie udzielam się w akcjach charytatywnych. To bardzo łatwo można sprawdzić. Osobiście uważam, że prawdziwy dar serca nie wymaga kamer i fleszy aparatów, aby chwalić się udzielaną pomocą innym w potrzebie. Wiele razy udzielałam pomocy bez żadnego rozgłosu i mam sporo podziękowań za pomoc i wsparcie finansowe na różne cele i akcje charytatywne (w tym podziękowanie od starosty za pomoc finansową udzieloną powiatowi po nawałnicy, co można łatwo sprawdzić, również wpłatę na karetkę), ale nie przywykłam do publicznego chwalenia się.

Natomiast jeśli chodzi o kolejne kłamstwo w oświadczeniu Pana wicestarosty, iż radna nie udziela się w organizację imprez i przedsięwzięć, to moja odpowiedź jest prosta. Jestem drugą kadencję członkiem zarządu osiedla nr 6 „Małe Osady – Pawłówko” i rokrocznie (z wyłączeniem obostrzeń pandemicznych) organizujemy: festyny rodzinne, bale karnawałowe dla dzieci, zawody sportowe połączone z grillem, spotkania opłatkowe i wielkanocne, spotkania z okazji dnia babci i dziadka, wycieczki rowerowe. Udzielałam się w sadzeniu drzew i krzewów na boisku osiedlowym oraz pieczeniu ciast, aby umilić wspólnie spędzany czas na spotkaniach osiedlowych, itp. Dlatego apeluję do Pana wicestarosty Mariusza Palucha o zaprzestanie swoich kłamstw i manipulacji wobec mojej osoby jako radnej, gdyż to nie Pan wicestarosta jest od oceny pracy radnych i jak widać nie ma pojęcia, ale mieszkańcy, którzy w ostatnich wyborach moją pracę na rzecz społeczeństwa lokalnego ocenili największą liczbą głosów ze wszystkich radnych powiatu chojnickiego – 1849 głosów."

Zdjęcie pochodzi ze strony Starostwa Powiatowego, na której jest relacja z sesji RP z 30.09.2021. Obok radnej siedzi radny Wojciech Rolbiecki.

Tagi: