W Dzień Nauczyciela nagrody dostali także burmistrz A.Finster, dyrektor G.Czarnowski oraz woźni z SP-8

Dodane: 2021-10-14

Dziś (14.10) w sali widowiskowej ChCK odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Nagrody Burmistrza za 2021 rok odebrało 12 nauczycielek i 1 nauczyciel. Natomiast akty nadania tytułu nauczyciela mianowanego odebrały same panie. Było ich dziewiętnaście.

Jako ostatnia nagrodę Burmistrza odebrała dyrektor SP-7 Aleksandra Mroczkowska, ale nie było to przypadkowe. Na ręce Arseniusza Finstera w podziękowaniu za "zaufanie, współpracę i otrzymaną nagrodę" złożyła prezent w postaci książki Baracka Obamy "Ziemia obiecana". Natomiast dyrektor Wydziału Edukacji UM Grzegorz Czarnowski otrzymał egzemplarz "Dżentelmena w Moskwie" Amora Towlesa w podziękowaniu "za to, że we wspólnie rozwiązywanych problemach widzi człowieka". 

To nie były jedyne nagrody dla osób nie zajmujących się bezpośrednio edukacją. Listami gratulacyjnymi nagrodzono trzyosobowy zespół woźnych i konserwatorów pracujących w SP-8. Byli to Bogumił Paczkowski, Janusz Reca oraz Marek Gąsiorowski. Ponadto prowadzący uroczystość Grzegorz Czarnowski poinformował o tym, kto z grona pedagogicznego miejskich szkół otrzymał nagrody Kuratora Oświaty i medale Komisji Edukacji Narodowej. 

Uroczystość zakończyła się wystąpieniem burmistrza Arseniusza Finstera oraz minirecitalem stypendystki Burmistrza Chojnic Weroniki Kowalskiej, której na fortepianie akompaniował Krzysztof Gurtak. Wykonali trzy utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy: C`est la vie, Jak na lotni oraz Zakochani staruszkowie.

Więcej w nagraniu video. Zawiera także 30-sekundowe fragmenty wspomnianych piosenek. Na miniaturce video grupa mianowanych nauczycieli.

Lista osób, które otrzymały nagrody, medale oraz akty mianowania.

Tagi: