Starostwo nie będzie sponsorować Handball Czersk bo są amatorami, a Red Devils, bo futsal to sport niszowy

Dodane: 2021-10-14

Po decyzji władz Powiatu Chojnickiego o sponsorowaniu klubu MKS Chojniczanka kwotą 10 tys. zł miesięcznie za promocję "marki powiatu chojnickiego" poprzez m.in. umieszczenie herbu powiatu na rękawach koszulek piłkarzy, portal z Czerska Wizjalokalna.pl zapytał Starostwo Powiatowe, czy na podobnych zasadach jest wspierany klub Borowiak Czersk grający w IV lidze.

Otrzymał odpowiedź, w której m.in. podano, że "MKS Chojniczanka jest klubem grającym w najwyższej lidze w powiecie chojnickim, a jej mecze niejednokrotnie transmitowane są w telewizji publicznej oraz na portalach. Tym samym Powiat Chojnicki będzie promowany w całej Polsce. Borowiak Czersk jest beneficjentem corocznie ogłaszanych konkursów grantowych. W sytuacji kiedy jakikolwiek klub z powiatu chojnickiego zagra w jednej z najwyższych lig, czyli ekstraklasa, I lub II liga, to powiat będzie wspierał taki klub."

Wkrótce Czytelnik Wizjilokalnej.pl, powołując się na powyższą odpowiedź, zadał władzom Powiatu takie pytanie: "- Czy Handball Czersk i Red Devils Chojnice - zespoły grające odpowiednio w II lidze piłki ręcznej i ekstraklasie futsalu również otrzymają 10 tys. zł miesięcznie za promocję Powiatu Chojnickiego?"

Odpowiedź na to pytanie publikujemy w całości:

MKS Handball Czersk jest co prawda drużyną drugoligową, jednak to drużyna amatorska, a rozgrywki nie są prowadzone na poziomie ogólnopolskim, bo obejmuje część północnej Polski. W związku z tym drużyna nie jest w stanie zrealizować działań promocyjnych na takim poziomie, jak MKS Chojniczanka. Z kolei Red Devils rzeczywiście, patrząc na nomenklaturę, gra w Ekstraklasie. Futsal jednak jest odrobinę niszową dyscypliną, która wzbudza zainteresowanie mieszkańców tylko tych miast, które mają swoje drużyny i w dodatku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kiedy dodatkowo zestawimy ze sobą ilość osób uczęszczających na mecze obu drużyn czy zainteresowanie klubami w social mediach, to piłka nożna jest na zdecydowanie wyższej pozycji. Również  potencjał reklamowy rywali MKS Chojniczanka jest wyższy, co pośrednio przekłada się też na potencjał reklamowy klubu. Wyższy jest także stopień zainteresowanie mieszkańców powiatu chojnickiego Chojniczanką, a promocja odbywa się na szczeblu ogólnopolskim. Zauważyć należy też, że Powiat Chojnicki od 15 lat współpracuje z klubem na wielu polach, nie tylko sportowych, ale też związanych na przykład z Klubem Biznesu czy też sferą opartą na działalności społecznej.

Tekst pochodzi z portalu Wizjalokalna.pl. Zdjęcie wykonaliśmy podczas meczu II ligi piłki ręcznej rozgrywanego przez MKS Handball Czersk, który jesienią 2020 był transmitowany przez Chojnice TV.

Tekst z 6.10.2021 portalu Wizjalokalna.pl pt. Ile środków dla IV-ligowego Borowiaka Czersk? II-ligowa Chojniczanka ma otrzymywać z Powiatu Chojnickiego 10 tys. zł miesięcznie.

Tekst z 14.10.2021 portalu Wizjalokalna.pl pt. Śladem naszych publikacji. Czy Powiat Chojnicki przekaże również pieniądze na kluby grające w II lidze i Ekstraklasie?

Artykuł Chojnice TV z 2.10.2021 pt. "POWIAT CHOJNICKI PROMUJE SIĘ NA KOSZULKACH PIŁKARZY CHOJNICZANKI ZA 10 TYS. ZŁ MIESIĘCZNIE."

Tagi: