Na jeziorze Charzykowskim rozegrano pierwsze regaty

Dodane: 2023-04-18

Ludowy Klub Sportowy Charzykowy zorganizował pierwsze w tym roku regaty na Jeziorze Charzykowskim. Żeglarze wzięli udział w zawodach w dniach 15 - 16.04. Treningi na wodzie trwają już od kilku tygodni, ale okazję do rywalizacji regatowej żeglarze w Charzykowach mieli po raz pierwszy w tym roku.

Komisja regatowa przeprowadziła siedem wyścigów (4 w sobotę i 3 w niedzielę) przy słabym, zmiennym wietrze, deszczu i dość niskiej temperaturze. Warunki były wymagające, szczególnie dla najmłodszych zawodników. Na starcie zawodów stanęli optimiściarze (grupa A i B), zawodnicy w klasie L`Equipe i jedna załoga w klasie 420. W Charzykowach gościliśmy zawodników z Wybrzeża (YK Stal Gdynia), Bydgoszczy (KS Zjednoczeni Bydgoszcz), Środy Wielkopolskiej (UKS Środa) i oczywiście najliczniej na starcie stanęli przedstawiciele LKS Charzykowy i ChKŻ Chojnice.

W klasie Optimist w grupie B w kategorii chłopców zwyciężył Wiktor Kruszyński z YK Stal Gdynia (w ubiegłym roku Wiktor również wygrał te regaty), drugie miejsce zajął Tomasz Tracz (YK Stal Gdynia), najniższy stopień podium przypadł Stanisławowi Dullkowi (LKS Charzykowy).

W kategorii chłopców do lat 9 pierwszy miejsce zdobył Wiktor Balicki (CHKŻ Chojnice), drugi Filip Sołtysiak (CHKŻ Chojnice), a trzeci Wiktor Hankus z LKS-u Charzykowy. Wiktor był również najmłodszym chłopcem w zawodach.

W klasie Optimist w grupie B w kategorii dziewcząt zwyciężyła Mila Pawłowska z CHKŻ Chojnice, drugie miejsce dla Leny Herby (YK Stal Gdynia) - jednocześnie najmłodsza dziewczynka w rywalizacji, trzecie miejsce zdobyła Antonina Wiatrowska z CHKŻ Chojnice.

W klasie Optimist grupa A zwyciężył Piotr Sołtysiak z CHKŻ Chojnice, a w klasie L’Equpie pierwsze miejsce dla załogi CHKŻ Chojnice Franciszek Kosecki, Tymon Wiatrowski.

Kolejne regaty organizowane przez LKS Charzykowy - Puchar Starosty Powiatu Chojnickiego odbędą się w dniach 5 - 6 maja.